Menü

ÖSYM SINAV TARİHLERİ

DUS DENEME SINAVLARI


DERS NOTLARIMIZ

Sosyal Ağlar

Sosyal ağlarda da yanınızdayız. Takip etmek için butonlara tıklayınız.Sitede Kimler Var

Şu anda 22 ziyaretçi çevrimiçi

ÖSYM İtiraz Bilgileri

ÖSYM - İTİRAZ DİLEKÇE GÖNDERİMİ

1- Öncelikle göndereceğiniz dilekçeyi bizzat elden ÖSYM'ye ulaştırmanız ya da mektup (kargo) olarak göndermeniz gerekmektedir. Faks ya da E-posta ile yapılan itirazlar ciddiye alınmamaktadır. 

2- İtiraz dilekçesi doldurmadan önce sınav başvuru işlemlerinde kullandığınız T.C. Kimlik No ve şifreniz ilehttp://ais.osym.gov.tr adresine girerek, sağ kısımdaki menü'den "Evrak Referans No. Al." ' a tıklayınız. Açılan pencereden "Numala Al" butonuna tıklayarak ekrana gelecek referans numarasını bir yere not ediniz.

 

3- ÖSYM tarafından Genel Amaçlı Dilekçe Örneği'ni buradan indirebilirsiniz. Bilgisayarınıza indirdiğiniz dilekçe örneğinin bir çıktısını alınız. Çıktısını aldığınız formdaki tüm alanları doldurunuz. Form üzerindeki Evrak Referans Numarası kısmına, not ettiğiniz Evrak referans numarasını yazınız.

 

4- Genel Amaçlı Dilekçe formunda bulunan Talepler kısmına itiraz etmek istediğiniz sorunun;

 • Branşını (Ör: Temel Bilimler - Anatomi)
 • Soru Numarasını
 • İtiraz etme nedeninizi (okunaklı ve anlaşılır bir şekilde)
 • Varsa gösterebileceğiniz referans textbook kitap ismi, sayfa ve/veya şekil numarası
 • yazmanız gerekmektedir.

   

  5- Girmiş olduğunuz sınavda hatalı ya da incelenmesini istediğiniz sorular var ise sınavın yapıldığı tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde itiraz başvurunuzu gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir.

   

  6- İtiraz başvurularında ÖSYM inceleme masrafı adı aldında 5 TL talep etmektedir. ÖSYM'nin Ziraat Bankası Güvenevler Şubesi 6028011-5013 numaralı (TR07000-1000-8300-602-801-1150-13) hesaba 5 TL yatırıp, ücreti yatırdığınıza dair dekontu da itiraz sırasında evrakların içerisinde sunmanız gerekmektedir.

   

  7- Doldurmuş olduğunuz formu, banka dekontunu bizzat ÖSYM'ye elden teslim etmeniz ya da mektup olarak göndermeniz gerekmektedir. (Son aldığımız bilgiye göre kargo yolu ile de göndermeniz mümkündür.)
  ÖSYM adres bilgileri için tıklayınız...

  DENEME SINAVI DUYURU

  11. DUS DENEME SINAVI

  11 KASIM 2020 - SAAT:17:00
  11 KASIM 2020 - SAAT 20:00

  TARİHLERİNDE YAPILACAKTIR. HER İKİ OTURUMDAN BİRİNE KATILMANIZ YETERLİDİR.

  10. DENEME SINAVI

  ONLINE EGITIM

  Mikrobiyoloji'de Başarımız

  FACEBOOK

  DUSEM Facebook'ta...

  SORU SOR

  Üst